Еве кои ангели ќе настапат на спектакуларната ревија на Викторија сикрет 2018

Шоуто на Викторија сикрет ќе се случи наскоро! Иако официјалниот датум се уште не е објавен, листата на модели е веќе објавена.

Годинава на модната писта ќе видиме 12 ангели, кои ќе бидат предводени од долгогодишните и искусни ангели на Викторија сикрет, Кендис Свонепул и Адриана Лима.

Интересно е да се напомене дека Барбара Палвин и Тони Гарн ќе го направат својот камбек на сцената на Викторија сикрет. Нови имиња на листата се, Даки Тот и Вини Харлоу.

Еве ги имињата на учесничките – ангели во шоуто – Адријана Лима, Бехати Присло, Кендис Свонепул, Елса Хоск, Џасмин Тукс, Џозефин Скривер, Лаис Рибеиро, Марта Хант, Роми Стријд, Сара Сампајо, Стела Максвел и тејлор Хил.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...