Еве што ни носи DIESEL за пролет 2019

Силен берлински дух се чувствува во пролетната колекција на италијанската модна марка DIESEL.

Колекцијата е дизајнирана за слоевито облекување, фокусот е на графичките елементи, како мотивите “AESTHETIC”.

Техно стилот провејува во повеќето модни парчиња. Нам пак, особено ни се допаѓаат женските кожени јакни со металик детали и бомбер јакните украсени со вез, а кај машката колекција – наши фаворити се предимензионираните тексас јакни и сатенските јакни со металик тонови.

Кога станува збор за тексасот, DIESEL е препознатлив по својот посебен однос кон омилениот материјал. Така и овојпат имаме „исперени“ ефекти, vintage третмани, светли бои, и нови модели – дури 6 нови модели на фармерки во машката и во женската колекција.

Особено внимание ни привлекоа и женските тексас чизми со ефект на набори, одлични за различни „кежуал“ модни комбинации.

Колекцијата е дизајнирана за слоевито облекување, фокусот е на графичките елементи, како мотивите “AESTHETIC”.

Техно стилот провејува во повеќето модни парчиња. Нам пак, особено ни се допаѓаат женските кожени јакни со металик детали и бомбер јакните украсени со вез, а кај машката колекција – наши фаворити се предимензионираните тексас јакни и сатенските јакни со металик тонови.

Кога станува збор за тексасот, DIESEL е препознатлив по својот посебен однос кон омилениот материјал. Така и овојпат имаме „исперени“ ефекти, vintage третмани, светли бои, и нови модели – дури 6 нови модели на фармерки во машката и во женската колекција.

Особено внимание ни привлекоа и женските тексас чизми со ефект на набори, одлични за различни „кежуал“ модни комбинации.

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...