Еве што ни носи PINKO за сезоната есен/зима 2020

Моделката Надја Бендер е главно лице на кампањата есен/зима 2020 година за модната марка PINKO.

Фотографирана во неонска атмосфера, холандкиот модел позира во дизајни инспирирани од 70.те години.

Федерико Де Анџелис се потпишува зад фотосесијата во која Бендер ги претставива хит-модните парчиња од PINKO – дизајни од вештачко крзно, светкави панталони и шик блејзери.

Пораката е кратка и јасна – Љубов!

„Љубов е се што ни е потребно за одново да почнеме, љубовта е таа која не држи да гледаме напред во животот“, велат од PINKO.

Во продолжение погледнете ги „маст хев“ модните парчиња за сезоната на студени денови.

x

Check Also

Тага во модниот свет: дизајнерот Кензо Такада почина од коронавирус, ќе го паметиме по моќта на цветниот принт

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада почина на 81-годишна возраст од компликации на коронавирусот. ...