Еве што носеше Меган Маркл на забавата „baby shower“

Меган Маркл го напушти Лондон минатиот петок и замина за Њујорк, каде вчера се случуваше забавата  „baby shower“ посветена на нејзиното се уште неродено бебе.

Маркл беше облечена во минималистичка, шик, црна модна комбинација – тесни фармерки, чевли во „nude“ нијанса и чанта во истата нијанса, и предимензионирани очила за сонце.

На забавата присуствувале 15 најблиски пријателки на Меган, меѓу кои и глумицата Прајанка Чопра, Абигел Спенсер и најдобрата пријателка – Џесика Мулрони.

Забавата била организирана од Џесика Мулрони, со која Маркл не е само пријателка, туку ја ангажира и како стилист. Друштвото девојки се собрале во француската слаткарница Ladurée во њујоршката позната област SoHo.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...