Фантастична трансформација на Колинда Грабар-Китаровиќ со липосукциска диета

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, никогаш не изгледала подобро. Во последните два-три месеци ослабна десетина килограми и сега изгледа многу помладо.

Во последно време, Колинда Грабар-Китаровиќ добива бројни комплименти за нејзиниот фит изглед. Откако се појавија фотографиите од Белата куќа, на кои Колинда позира во друштво на американскиот претседател и првата дама на САД, сите забележаа дека хрватската претседателка толку многу ја извајала линијата што изгледа дури повитка и од Меланија Трамп.

Новиот изглед на Колинда Грабар-Китаровиќ е резултат на липосукциската диета која претседателката на Хрватска почнала да ја практикува на почетокот на летото, а резултатите се фасцинантни. Сега, со ваква совршена силуета, и елегантните креации кои ги носи, совршено и прилегаат.

Станува збор за еден од најновите режими на исхрана кој бргу се распространи низ светот. Липосукциската исхрана е погодна за сите оние кои сакаат да ослабнат десет килограми (и повеќе) за релативно кусо време и со помош на едноставни и лесно достапни намирници.

Грабар-Китаровиќ објаснува дека придржувањето до лиспосукцискиот протокол не било тешко, освен кога била на службени патувања.

– Тогаш ми е најтешко, но штом се вратам во Хрватска, почнувам строг режим и самодисциплина. Се ваќам на лесната медитеранска исхрана која се базира на риба и пилешки гради, со многу зеленчук и големи порции салата, вели таа.

Липосукциската исхрана се базира на зголемен внес на масти и протеини, а намален внес на јагленохидрати. Во текот на оваа диета се употребуваат одредени суплементи, односно аминокиселини, кои помагаат во регулирањето на масното ткиво. Аминокиселините го активираат ензимот липаза кој делува на засилено искористување на мастите за добивање на потребна енергија. Ова е природен процес со кој може да се загуби за краток период 10 осто од телесната маса. Станува збор за таканаречена липо-напивка, која никако не смее да се употребува без консултација со лекар.

Во зависност од телесната тежина и потребата, липосукцискиот протокол на исхрана може да трае десет дена, две недели, три недели, еден месец или повеќе.

Оние кои сакаат на брз и здрав начин да се ослободат од вишокот на килограми со помош на липосукциска исхрана можат да го применат популарниот протокол за слабеење и во Македонија, благодарение на „Интернешнл Хелт“. Салонот Lipo Diet Centar се наоѓа на ул. Димитрие Чуповски, број 22 (спроти поранешен „Мекдоналдс“).

Советувалишта и центри за липосукција има и во Загреб, Љубљана, Букурешт, Белград, Софија, Москва… Центарот на „Интернешнл хелт“ во Скопје дава бесплатни совети на телефоните 02 3151714, 070 535033 под раководство на д-р Валентина Крстевска, а бесплатни совети може да добиете и на „лице место“ во салонот Lipo Diet Centar.

x

Check Also

Скротете го сонцето и уживајте безгрижно во сопствената кожа

Пристигна летниот одмор! По долгите денови поминати на работа, училиште, конечно денови ...