Far & Beyond- Нова колекција од PARFOIS инспирирана од егзотичната Африка

Колекцијата Far & Beyond е инспирирана од егзотичната Африка, а ветува етно-креативно лето.

Колекцијата ја претставува жената со слободен дух, трагач по авантура, која овојпат води до стариот континент. Парчиња за на плажа со урбан твист, фустани и торби со африкански принтови, изработени од природни материјали кои гарантираат удобност на високите температури.

Во продолжение погледнете дел од новата колекција на Parfois.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...