„Фенити фер“ Оскар: Што носеа ѕвездите на забавата по доделувањето на Оскарите

Кога Ноќта на Оскарите формално заврши со доделувањето на наградите, за ѕвездите прославата тукушто започнуваше, традиционално, во организација на уредништвото на списанието „Венити Фер“.

Забавата „Венити Фер Оскар Парти“ се случуваше во Wallis Annenberg Center, на Беверли Хилс. Некои од гостите од А-листата се појавија во нови креации, не помалку гламурни, но секако поразиграни од построгите модни решенија на црвениот тепих на Оскарите.

Меѓу глумците, доминантни беа и топ моделите, како Кендал Џенер, Емили Ратајковски, Алесандра Амброзио, Адријана Лима, Лаис Рибеиро, Кејт Аптон и други.

Погледнете дел од атмосферата  на „Венити Фер Оскар Парти“.

 

x

Check Also

Оваа неделеа во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме“

Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ...