Филм кој не треба да го пропуштите: Мадмоазел К.(ВИДЕО)

Светската премиера на филмот за Карин Ројтфелд, уредничка на францускиот Вог, е закажана за 10 септември.

karin 2

Станува збор за моден документарен филм посветен на Карин Ројтфелд кој дава редок поглед одблизу на нејзината работа во модната индустрија и нејзиниот приватен живот. Се разбира, филмот отсликува и пикантерии од животите на славните лица вклучени во модниот свет, преплетени низ приказната на славната Мадмоазел К.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...