Филмот Гравитација – модна инспирација за дизајнерите (ФОТО)

Научно-фантастичниот трилер Гравитација во кој главните улоги ги имаат Сандра Булок и Џорџ Клуни стана хит-инспирација меѓу модните креатори кои во новите колекции понудија модели на оваа тема.

И додека филмот за една недела оствари рекордна заработувачка од 55,6 милиони долари, од големиот екран вселенската прашина влезе и во врвните модни работилници ширум светот.

Скоч Сода

Скоч Сода

 

Гламуроуз

Гламуроуз

 

Мартин Маргиела

Мартин Маргиела

 

Џузепе Ѕаноти

Џузепе Ѕаноти

 

2 Деј

2 Деј

 

ЛА Хартс

ЛА Хартс

 

Стајл Сталкер

Стајл Сталкер

 

Форевер 21

Форевер 21

 

Мери Маер

Мери Маер

 

Мартин Маргиела

Мартин Маргиела

 

Мотел Рокс

Мотел Рокс

 

Форевер 21

Форевер 21

 

Нести Гал

Нести Гал

 

Топ-шоп

Топ-шоп

 

Томс

Томс

 

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...