Филмски фестивал во Венеција: Mногу пријатни стилски изненадувања

На црвениот ќилим ѕвездите блеснаа во извонредни креации.

Шарлот Генсбур во Луј Витон

Шарлот Генсбур во Луј Витон

Од Шарлот Генсбур во креација на Луј Витон, но и во црна кожа со потпис на Ентони Вакарело, преку женствениот изглед на Ема Стоун во креација на Валентино и елегантната Ума Турман во Алаја,  до ретро-шармот на Бјанка Балти во„Долче и Габана“ и романтичниот изглед на Констанс Јаблонски во бел фустан од Алберта Ферети, оваа година на црвениот килим на 71-от филмски фестивал во Венеција  видовме многу пријатни стилски изненадувања.

Шарлот Генсбур во Ентони Вакарело

Шарлот Генсбур во Ентони Вакарело

Ема Стоун во Валентино

Ема Стоун во Валентино

Ума Турман во Алаја

Ума Турман во Алаја

Бјанка Балти во Долче и Габана

Бјанка Балти во Долче и Габана

Констанс Јаблонски во  Алберта Ферети

Констанс Јаблонски во Алберта Ферети

Креациите на Миу Миу доминираа на црвениот килим:

Ема Стоун, Миу Миу

Ема Стоун, Миу Миу

И Кирстен Данст облечена во Миу Миу

И Кирстен Данст облечена во Миу Миу

Николета Романоф, Миу Миу

Николета Романоф, Миу Миу

Фелисити Џоунс, Миу Миу

Фелисити Џоунс, Миу Миу

И Дакота Фенинг, Миу Миу

И Дакота Фенинг во креација на Миу Миу

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...