ФОТО/Елегантна, урбана, модерна и заводлива на +50: Следете го примерот на модната инфлуенсерка Сузи Реџано

Вистински пример за тоа како една жена над 50 години треба да се облекува за да изгледа елегантно, урбано, модерно и заводливо е модната инфлуенсерка Сузи Реџано.

Модните комбинации на оваа жена која на Инстаграм ја следат над 600 илјади луѓе се вистинска инспирација. Таа ја пронашла вистинската мера за облека за нејзината возраст, без да дозволи тоа да влијае на нејзината желба да продолжи да изгледа многу модерно, привлечно и секси.

Во нејзините стајлинзи ќе видите дека светлите бои се многу добредојдени, како и белите парчиња, фармерките…

 

x

Check Also

Хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

Овие три хороскопски знаци, според астролозите, се бакнуваат на начини кои им ...