Фото: Гламурeн венчален фустан од свила, бисери и пердуви во Скопје

Свила, бисери и пердуви се материјалите од кои беше изработен гламурниот венчален фустан кој го носеше асистентката на познатата модна дизајнерка, Ивана Кнез. Ивана Јуруковска е името на асистентката која викендот имаше голема свадба во Скопје со семејството и пријателите.
„Овој гламурозен свадбен фустан е работен со многу љубов за мојата асистентка. Креиран е од свила, бисери и пердуви кои и прилегаат на Ивана за овој свечен чин. За наредна година подготвуваме свадбена колекција која ќе даде особен печат за 2019 година во Драма студио“ – вели Ивана Кнез.
Погледнете ја фотогалеријата од гостите, меѓу кои и Ивана Кнез и нејзината мајка Јулија.

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...