ФОТО/Ова парче облека ќе биде апсолутен хит на зимската сезона!

Ако се прашувавте кое парче ќе биде апсолутен хит на зимската сезона, го имаме одговорот. Дизајнерите едногласно одлучија дека секоја жена со стил мора да ја има оваа јакна во својата гардероба.

Станува збор за јакна со поширок крој, должина до листовите. Може да се носи на патики, чизми, па дури и во комбинација со високи потпетици.

Доколку сепак сакате да ја истакнете вашата фигура, со оваа јакна тоа можете да го направите на многу едноставен начин. Само додадете каиш и ќе го добиете ефектот што го посакувавте.

x

Check Also

Сакате да ослабнете, ама не сакате да гладувате? Можно е! ЛИПО рецепти пред кои ќе подзинат и најголемите гурмани

Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам ...