ФОТО/Овие парчиња облека на Меленија Трамп чинат колку стан во Скопје!

Модните дизајнери го сакаат стилот на Меланија Трамп. Многу од нејзините комбинации на облека се достапни и во врвните продавници, иако по висока цена. Ова се некои од најскапите модни комбинации на поранешната прва дама.

Потпетици Manolo Blanik: 670 долари

Instagram

Меланија Трамп ги носеше овие врвни чевли во 2017 година кога таа и нејзиниот сопруг го посетија Тексас по ураганот Харви. Иако Доналд Трамп носеше дебели, водоотпорни чизми, Меланија носеше потпетици од 670 долари. Ова предизвика контроверзии во јавноста, па Меланија ги замени со патики кога пристигна.

Блуза Balmain: 720 долари

За да работи во градината со група деца, Меланија носеше скапа дизајнерска блуза од францускиот бренд Balmain.

Блуза Гучи: 1.100 долари

За време на дебатата на Трамп со Хилари Клинтон, Меланија избра да облече светло розова блуза од Гучи со лабава машна околу вратот. Облеката набрзо стана позната како „блуза мачка“.

Фустан J. Mendel: 7.000 долари

За време на вечерата со британската премиерка Тереза ​​Меј, Меланија носеше фустан кој чини цели 7.000 долари.

Фустан Monique Lhuillier: 8.150 долари

Капут Dolce & Gabbana: 51.500 долари

Фустан Hervé Pierre: непроценлив

Меланија сакала да облече фустан кој никој нема да го заборави на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Доналд Трамп. Така, таа го контактирала францускиот дизајнер Ерве Пјер за да ѝ дизајнира фустан по мерка. Меланија потоа го донираше својот фустан на музејот „Смитсонијан“.

 

x

Check Also

Хороскопски знаци кои најдобро се бакнуваат

Овие три хороскопски знаци, според астролозите, се бакнуваат на начини кои им ...