(ФОТОГАЛЕРИЈА) Облечи ме во храна!

На илустраторот Гречен Роерс овошјето и зеленчукот му послужи како инспирација за да ги облече своите модни хероини.

hrana 10

Илустрациите на Роерс покажуваат како храната може да се носи на црвениот килим, доколку се трансформира во креација.

hrana 12

Не можевме да одолееме на ваквата креативност и смисол за хумор, и да, веруваме дека наскоро некој од овие модели ќе ги видиме на големите настани и фестивали.

x

Check Also

E-banking како ново нормално при користење на банкарските услуги

Во последниве две години, како последица од глобалната пандемија, научивме како паметно ...