Фотографија на Емили Ратајковски која го „урна“ Инстаграм со „лајкови“

Постираната фотографија на Емили Ратајковски на Инстаграм молскавично брзо го обиколи светот.

На фотографијата таа позира во екстравагантна бела кошула од младиот стилист Jacquemus, во комбинација со сандали во боја на кожа. Минимални детали, ненаметлива шминка и убав, бронзен тен, и само уште еден „ситен“ детаљ кој привлекува внимание – под кошулата, која е прилично раскопчана, се наѕира нејзината града.

Згодната манекенка со оваа фотографија само за неколку часа собра 1.2 милиони „лајкови“.

x

Check Also

Џулија Робертс во стилот на убава жена, речиси 30 години после филмот

Речиси 30 години од премиерата на филмот „Убава жена“, Џулија Робертс продолжува ...