Фотосесија на Ирина Шаик за кинескиот Харперс Базар

Прочуената бринета Ирина Шаик ги краси страниците на мартовското кинеско издание на „Харперс базар“.

Irina-Shayk-2

Присутна на врвот на модниот свет речиси цела декада, уште од времето кога се појави како лице на марката за долна облека Интимисими (2007), рускиот топ модел Ирина Шаик е секогаш добредојдена на насловните страници на светските модни списанија.

Irina-Shayk-4

Овојпат, рекламирајќи облека на познатите модни марки, таа позираше за кинеското издание на Харперс барзар и повторно предизвика воздишки.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...