Фотосесија на Наоми за NARS Cosmetics

И покрај завидната, неверојатна кариера, супермоделот Наоми Кемпбел првпат позира за NARS Cosmetics.

Некои од фотографиите се во црно-бела техника, а на нив „црната пантерка“ секако го покажува и своето тело.

-Наоми е икона и ја истакнува својата силна личност пред камерата. Ние сме како семејство. Ја познавам од самите почетоци на нејзината кариера. Уште од почетокот ја обожавав, нејзината убавина и нејзиниот стил“, вели Франсоа Нарс, кој е воедно и фотограф на кампањата.

x

Check Also

Ќерката на Синди Крафорд стана лице на Ив Сен Лоран

По рекламните кампањи за Фенди и Стела Мекартни, ќерката на Синди Крафорд, ...