Фотосесија: Секси долна облека која ги слави женските „плус-сајз“ облини

Големо враќање на сексапилноста на заоблените жени како пример за природна убавина.

model 5

Едиторијалот насловен „Фам фатал“ за списанието Гласбук ги слави женските облини преку раскошните „плус-сајз“ модели кои позираат во долна облека.

Пред објективот на фотографот Мишел Џорџ, облечени во долна облека од повеќе (помалку познати) марки, позираа неколку раскошни девојки кои гордо ги носат своите плус килограми.

model 2

Фотосесијата е реализирана со цел да докаже дека изгледот на суперслабите модели не е реален во секојдневниот живот и дека не смее да служи како пример за совршена женска убавина.

За да се разбере сериозно пораката презентирани се примери и од реалните и од „нереалните“ девојки со акцент дека посексапилен изглед сепак имаат оние со природни облини и без фотошоп интервенција.

model 4

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...