Фраер со многу стил: Боуви сними спот со буџет од 12,99 долари! (ВИДЕО)

Спотот за песната Love is lost Дејвид Боуви го направи сам, во својата канцеларија во Менхетен, а тоа го чинеше 12,99 долари.

Всушност, можеше и без тие 12-тина долари да помине, но толку го чинеше префрлувањето на конечната верзија на спотот.

Монтажата ја направил сам, а зад камерата е неговиот асистент Џими Кинг.

x

Check Also

Доделени Еуролинк стипендии за 30 студенти од Правен факултет „Јустинијан Први“, во вкупна вредност од 1 700 000,00 денари

Во насока на реализирање на годишните активности, вчера во просториите на Еуролинк Осигурување ...