Фреја Беа позира во домашна атмосфера за новата колекција на Zara 

Пандемијата продолжува да ги блокира модните настани и претставувањето на новите колекции, но Zara најде оригинален начин за да ги презентира пролетните модни парчиња.

Моделот Фреја Беа Ериксен позира во домашна атмосфера, облечена во неутрални нијанси кои доминираат во колекцијата – нијанса на овес, црна и бела. Model Freja Beha Erichsen poses in Zara combination knit cardigan.Плетените кардигани се во тренд.

Zara Knit Bodysuit and Pleated Skirt.
Плетен фустан. 
Freja Beha Erichsen wears Zara spring-summer 2020 arrivals.
Сако во црно бела нијанса, со флорален прнт. 
Zara Midi Dress with Straps.
Миди фустанче во црна нијанса погодно за секојдневни излегувања. 
Freja Beha Erichsen poses with plants for Zara photoshoot.
Плетено виолетово џемперче со кратка должина  
Posing at home, Freja Beha Erichsen suits up in Zara's new styles.
Zara Blazer and Straight Leg Knit Pants.
Posing in bed, Freja Beha Erichsen models Zara's spring-summer 2020 collection.
Zara focuses on new season knitwear.
x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...