Фреја Беха Ериксен ја претставува колекцијата есен/зима од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка Зара ја претстави колекцијата дизајнирана за студените денови лансирајќи нов каталог.

За каталогот насловен  ‘Cozy Feeling’, позира данскиот супермодел Фреја Беха Ериксен.

Данската убавица носи макси мантили и палта, дебели плетени џемпери, предимензионирани шалови, карирани здолништа и волнени фустани.

Погледнете ги новите модни парчиња од Зара.

x

Check Also

Модни парчиња од ZARA дизајнирани од вештачка кожа

Шпанската модна марка ZARA лансираше жежок тренд за есен/сима 2020 година, посветен на ...