Фустани со гол грб од популарните „хај стрит“ модни марки

Женствени и едноставно – неодоливи, такви се фустаните со гол грб совршени за сезоната на потопли денови.

Ваквите фустани никогаш не излегуваат од мода, а секогаш го зачинуваат модниот изглед со доза на шарм и сексапилност. Ги наоѓаме, и оваа сезона, во колекциите на популарните модни марки. Доминираат едноставни кроеви за целото внимание на „падне“ на разголениот грб. Иако најчесто се резервирани за вечерни прилики, „хај стрит“ брендовите одлучија доза драма да им дадат и на памучните, дневни модели.

Нашите 10 фаворити погледнете ги во продолжение.

zara

zara

zara

zara

zara

zara

mango

mango

&other stories

&other stories

x

Check Also

Поглед на колекцијата на Pal zileri за сезоната есен/зима 2019

Модната марка Pal zileri ја лансираше рекламната кампања за колекцијата есен/зима 2019. Зад ...