Фустани во улога на венчаници од популарните „хај стрит“ модни марки

Пролетните и летните денови пред нас ни ја носат сезоната на венчавки, па доколку сте во потрага по венчаница по пристојна цена, која ќе може да ја носите и после свадбениот настан, добрата вест е што може да ја најдете во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки.

Се повеќе млади се одлучуваат на модерни и практични венчаници во кои на денот на свадбата ќе се чувствуваат природно и комотно. Затоа и популарните марки во последните неколку сезони почнаа да нудат токму такви венчаници. Неколку познати модни марки оваа пролет ни понудија преубави модели на венчаници во трендовски стил.

Погледнете ги нашите предлози во продолжение.

mango

H&M

Massimo Dutti

mango

H&M

H&M

H&M

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...