Фустани за свечени пригоди од пролетните колекции на популарните модни марки

Пролетната сезона е пред нас, а со убавото време почнува и сезоната на свадби.

Ѕирнавме во излозите на популарните „хај стрит“ модни марки и одбравме фустани соодветни за свечени пригоди во макси и миди должина.

H&M

Доминираат неутралните бои и трендовскиот „марама“ принт, но тука се и елегантните модели во црвена, сина, зелена и сенф нијанса. Романтичните модели пак, се украсени со флорални мотиви, а гарантираат софистициран изглед.

Во фотогалеријата, погледнете ги нашите фаворити.

 

x

Check Also

Топ моделот Риан ван Ромпеј ги претставува новите трендови на Zara

Риан ван Ромпеј е ѕвезда во новата кампања на Zara насловена Crossover дизајнирана за ...