Фениксот Галијано и модната икона Кејт Мос позирааат заедно за Вог (ФОТО)

Пред објективот на Тим Волкер застанаа фасцинантните Галијано и Мос.

Британското издание на Вог за декемврискиот број ни носи пријатно изненадување  – заедно пред објективот легендарниот моден креатор Џон Галијано и топ-моделот Кејт Мос.

гачијано

 

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...