Гасто хит на Инстаграм: Best Of Vegan Burger

Се започна на Инстаграм профилот Best Of Vegan, каде секојдневно може да се видат вегански рецепти, кога сопственикот на профилот лансираше предизвик за своите следбеници – да фотографираат вегански бургер.

bur 981

И фотографиите почнаа да пристигнуваат, всушност се случи цела лавина од фотки на кои е претставена веганска брза храна. Тиквичките ја заменија плескавицата, оризот ги замени лепињите, печурките и благиот компир – пржените компирчиња, наместо кечап – модар домат, соја, и тн…

bur 1

Сега, Best Of Vegan Burger e вистински гастро-хит на Интернет.

Подготвени сте да одговорите на предизвикот #bestofveganburger? 

x

Check Also

Skopje Beer Fest 2019: Големи музички имиња, повеќе од 30 концерти за 4 дена на 2 бини

Од 12-ти до 15-ти септември на стадионот на АРМ во Градски парк ...