Ѓерданчето од тестенини на Меган Маркл

За време на посетата на Австралија, принцот Хари и Меган Маркл се сретнаа со многу дечиња, ја посетиле Зоолошката градина и играле фудбал. Слатко, нели?

За време на сите настани, Маркл секогаш одбираше перфектни модни комбинации, а особено внимание привлече долгото ѓерданче направено од тестенини.

Ѓерданчето е всушност подарок од малото момченце Гавин. Според интервјуто на неговата мајка, Гавин се разболел и не можел да оди на училиште, па времето го користел за да направи ѓерданче за Маркл. Така, ова ѓерданче стана совршен моден додаток на војвотката од Сасекс.

А како се случило да го добие ѓерданчето? Малиот Гавин и го привлекол вниманието со голем лист на кој пишувало – Ви направив ѓердан.

x

Check Also

Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за ...