Герет Хедлунд, новата љубов на Анџелина Џоли

9-години помладиот од неа, актер, модел и пејач, Герет Хедлунд, е човекот кој наводно го украл срцето на Анџелина Џоли по разделбата на глумицата со Бред Пит.

Според сајтот „Радар Онлајн“, поранешната г-ѓа Пит флертува со актерот Гарет Хедлунд. Иронично, Хедлунг има неколку сличности со Бред Пит, а неговото филмско деби беше во епскиот филм „Троја“, во 2004 година, во кој пак, Пит ја игра главната улога.

Анџелина (43) и Гарет (34) се сретнале на еден друг филмски сет, на снимањето на филмот Unbroken (2014), во режија на Џоли, во кој младиот актер глумел.

Гласините велат дека врската е веќе почната, откако Герет го направил првиот чекор.

x

Check Also

Среќен роденден „Исцелител“ – една година од светската премиера

Денеска изминува една година од светската премиера на Исцелител, дебитанскиот филм на ...