Гест на денот: Џенифер Лоренс во фустан на Оскар де ла Рента

На 21-та Годишна прослава на жените во Холивуд, организирана од „Ел“, која случајно се поклопи со денот на смртта на Оскар де ла Рента, 20 октомври, американската глумица Џенифер Лоренс ја покажа својата љубов кон креаторот.

lorens1

На настанот организиран на Беверли Хилс, Џенифер Лоренс се појави облечена во бел фустан со тантела и црн ремен, модел дизајниран од Оскар де ла Рента, од колекцијата за пролет 2015. Сандалите со потпис на Кристијан Лубутен ја надополнија комбинацијата.

На овој начин глумицата ја покаже својата љубов кон легендарниот креатор.

Оскар де ла Рента, пролет 2015

Оскар де ла Рента, пролет 2015

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...