Getting Ready – Нов тренд водич од ZARA

Жан Кемпбел е главно лице во новата рекламна кампања на Зара за пролет/лето 2019.
Тренд-водичот е насловен Getting Ready.
Новите модни парчиња се надополнување на колекцијата TRF.  Од дневни до вечерни модели, дизајнерите на Зара се фокусираат на трендовските материјали со точки, маичките и фустани со карнери и реси, предимензионираните сакоа кои можат да се носат како фустани и панталони со нагласено долги ногавици. 
Од обувките во преден план се сандалите со висока потпетица во бели и пастелни нијанси. 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...