Ги сакаме Lindt чоколадите и радосни сме за Lindt Shop во Скопје!

Во непосредна близина на плоштадот Македонија се отвори Lindt Shop (проверете со клик ТУКА), а тука ќе ги најдете највкусните чоколади и десерти. А новогодишните и божиќните празници се пред нас, па не ни размислуваме веќе какви пакетчиња ќе направиме или што ќе им подариме на најдрагите.

li10

Зошто ги сакаме Lindt чоколадите? Затоа што се топат во устата, затоа што имаат уникатни вкусови и затоа што се 100 отсто вистински неодоливи чоколада. Ах, да и затоа што се создавани со голема традиција и многу љубов.

li100

Од мекиот, растоплив Lindor, до тенката, рафинирана елеганција на Excellence бар чоколадото и познатото Lindt Gold Bunny, до ремек делата од пралини, Lindt се гордее со создавањето на чоколадно искуство како ниедно друго. А ние се гордееме со нив што постојат!

l1

Отсега и Скопје ќе ужива во најдобрите чоколадни производи од Lindt, во срцето на градот, на ул.„Максим Горки“ бр.3, наспроти влезот на хотелот Мериот.

x

Check Also

Тренд водич на Massimo Dutti за зима 2019/2020

Отилија Сајмон позира во новата кампања на Massimo Dutti. Тренди водичот е ...