Giambattista Valli x H&M ја презентираа колекцијата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Супермоделката Кендал Џенер ја отвори ревијата.

Giambattista Valli x H&M ја претставија во Рим со модна ревија долго-очекуваната колекција која ќе биде достапна во продажба во H&M.

Палта со леопард принт, кожени јакни, стил на „улична мода“ со елегантни и романтични додатоци.

 

На модната сцена, освен Џенер, се појавија  и супермоделите Грејс Елизабет, Анок Јаи, Виторија Черети и Селена Форест.

  • Ја создадов мојата модна куќа во Париз, но горд сум на моето римско потекло – моето срце секогаш ќе припаѓа на Вечниот град, и затоа го одбрав Рим за модната ревија, поточно Палатата Дориа Памфиљ.  Со својот еклектизам, Рим ги изости моите погледи и личност, речи Вали.

 

x

Check Also

Чиста рерна е тајната на вкусните и квалитетни оброци, а рерната која се чисти сама е сон на секој готвач

 Најновата Samsung NV7000N двојна рерна е кујнски моден додаток кој секој би посакал ...