Гламурна есен со Massimo Dutti: 11 модни парчиња кои ги сакаме

Во есенската понуда на Масимо Дути е и лимитираната колекција која нуди гламурни модни парчиња.

Елеганцијата никогаш не излегува од мода. Тоа добро го знаат дизајнерите од Масимо Дути, кои за оваа есен, дизајнираа елегантни модни парчиња и обувки подеднакво соодветни и за на работното место, како и за вечерни излегувања.

Акцентот е на долгите мантили, убавите плетки, затворените свилени фустани, карираните костуми, волнените капути. Од обувките, тука се високите чизми во бела боја.

Во фотогалеријата, еве ги нашите 11 фаворити.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...