Гламурозна прва колекција на костими за капење на Каролина Херера

Модната дизајнерка Каролина Херера, позната по елегантните модели и нагласени принтови, дебитираше со колекција на костими за капење.

kh9

Колекцијата е наречена Архив 3, а со неа Херера ни ја враќа класичната силуета која е исклучително женствена и преубава на плажа.

kh2

kh1

Претпоставуваме, можете да се замислите и вие во еден од овие нејзини модели.

Цената? Во согласност со марката, малку поскапа. 490 долари.

kh4

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...