Го пробавме за вас, одличен е: Prada Candy Kiss, нов парфем од Прада

Prada Candy Kiss е нов парфем од модната куќа Прада создаден под креативно водство на Мјучија Прада и благодарение на искуството на врвната перфемиерка Даниел Андриер.

pra 1

Мошусот доминира во миризбата на парфемот, а вторите ноти се ванила и цвет од портокал. Достапен е во шишенца од 30 и 50 мл.

За кампањата на Prada Candy Kiss позира Лекси Болинг пред објектиот на славниот Стивен Меисел.

pr 3

 

x

Check Also

Што треба да смените за да го забавите стареењето на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...