Годините не ѝ можат ништо: Клаудија Шифер блесна во новите модни трендови за Вог

50-годишната германска убавица и супермодел од 90-те години, Клаудија Шифер, ги презентира модните трендови за зимската сезона позирајќи за едиторијал во јануарското издание на рускиот Вог.

Фотографирана од Канејт Акероглу за насловната страница таа носи јакна од Шанел, златен ремен и црни панталони. На внатрешните страници Шифер е облечена во модни парчиња од зимската колекција на Шанел.

x

Check Also

Канје Вест ја отстрани Ким Кардашијан од Твитер

Раперот престана да ја „следи“ неговата, сега веќе поранешна сопруга, Ким Кардашијан ...