Годините не ѝ можат ништо: Клаудија Шифер блесна во новите модни трендови за Вог

50-годишната германска убавица и супермодел од 90-те години, Клаудија Шифер, ги презентира модните трендови за зимската сезона позирајќи за едиторијал во јануарското издание на рускиот Вог.

Фотографирана од Канејт Акероглу за насловната страница таа носи јакна од Шанел, златен ремен и црни панталони. На внатрешните страници Шифер е облечена во модни парчиња од зимската колекција на Шанел.

x

Check Also

Принцот Чарлс го помина коронавирусот со благи симптоми, ѝ се обрати на јавноста

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник ...