Големо враќање на Кристи Тарлингтон

Супермоделот од 90-те години се врати на модната сцена, погледнете како изгледа на 44 години.kristi 0
Истовремено блесна на насловната страница на „Харперс Базар“ и потипиша договор со американскиот дизајнер Келвин Клајн. Ѕвездата на 90-те години, Кристи Тарлингон, ќе ја гледаме во новата кампања на Келвин Клајн за долна облека.

kristi 2
Моделот и креаторот се долгогодишни пријатели и соработници. Всушност, токму Клајн ја лансираше Кристи на модната сцена пред околу 25 години. И сега повторно се одлучи за неа, иако таа има полни 44 години.

kristi 1

x

Check Also

55-годишната супермоделка Татјана Патиц позира во раскошна природа

Татјана Патиц (родена во 1966), германски модел и актерка која постигна светска ...