Гранд Колектор: престижен сеф за чување на часовници

На една од најголемите изложби на луксузни часовници во светот вниманието го привлече ремек- делото Гранд Колектор Икс-Ел.

sef 1

Австриската компанија Бубен& Ѕурвег (Buben&Zorweg) на престижниот Интернационален саем за луксузни часовници и додатоци кои традиционално се одржува во Салун бел Монт (Salon Belles Montres) во Париз го претстави своето ремек дело – Гранд Колектор, сеф за чување на часовници.

buben&zorweg grand collector xl

Не само што воодушевува со иновативниот дизајн, туку овој сеф нуди и сигурно место за дури 59 часовници.

sef 4

Со елегантни линии, достапен е во повеќе верзии и дизајни, а колекционерите на часовници ќе имаат прегледност на својата колекција благодарение на совршено осмислениот простор во внатрешноста.

buben&zorweg grand collector xl

x

Check Also

Накит за на плажа 2015: Никогаш доволно од него!

Модните додатоци како чантата за плажа, шеширот и марамата не се единствени ...