Грејпфрутот е супер сојузник во топење на мастите

Еден грејпрфрут содржи само 100 калории, но го стабилизира шеќерот во крвта, го намалува апетитот и подолго ве држи сити.

Половина грејпфрут за појадок е идеален за телесната тежина, а докажано е дека ќе ги загубите вишокот килограми ако се држите последователно до оваа формула за слабеење најмалку 14 дена.

1 причина

Затоа што е нискокалоричен, а долго ве држи сити.

2 причина

Го стабилизира нивото на шеќер во крвта.

3 причина

Мирисот на грејпфрутот го намалува апетитот. Поточно делува на ензимите за намалување на желбата за храна.

4 причина

Грејпруфот кој изобилува со витамин А и Ц, го забрзува метаболизмот па оттука е и одличен сојузник во процесот на слабеење.

5 причина

Делува директно на топење на мастите.

x

Check Also

Шведска диета, контра-одговор на нутриционистите: Мастите не се штетни за слабеење, ниту сланината!

Во 2020 година нутриционистите најголема предност и даваат на таканаречената Шведска диета. ...