Грејс Елизабет е уште еден нов ангел на Викторија сикрет (ФОТО)

Многу гласини се врзуваа за името на моделот Грејс Елизабет и за нејзиното именување на ангел во редовите на манекенките од Викторија сикрет. Конечно, од модната марка за долна облека, го дадоа одговорот – Грејс Елизабет е нов ангел на Викторија сикрет. 
Американската убавица е најновиот ангел на Викторија сикрет, откако неодамна за ангели беа именувани моделите Леоми Андерсон, Барбара Палвин и Алексина Грем. 
Првпат на модната писта на Викторија сикрет, Грејс настапи во 2016 година и беше „розов“ амбасадор на оваа марка три години. 
x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...