Гучи мокасините го слават 60-от роденден

Популарните Гучи мокасини се појавија во 1953 година кога Алдо Гучи одлучи да го развие модниот бизнис.

guci 2

Овој модел на чевли стана икона на марката Гучи.

По повод 60-от роденден на Гучи мокасините се одржа изложба во Музејот Гучи во Фиренца, а во сите бутици на Гучу акцентот е ставен на мокасините. Се продаваат модели во најразлични варијанти по цена од 350 евра па нагоре.

 

x

Check Also

ФОТО/Ова парче облека ќе биде апсолутен хит на зимската сезона!

Ако се прашувавте кое парче ќе биде апсолутен хит на зимската сезона, ...