GUESS BY MARCIANO есен 2016: Модни парчиња кои ќе не дотераат со многу стил

 

За есен 2016, Marciano нуди  луксузна колекција на вечерни и коктел фустани, комбинезони и  долги здолништа со впечатливи цветни принтови, металик тонови и раскошно кадифе во нежна розова, бургундско црвена и магично сина боја.

marciano-fw16_-adv-campaign-for-pr-use_b06

Овие парчиња се дополнети со палта, мантили и елегантни наметки кои го згбогатуваат изгледот и можат да се вклопат во повеќе различни комбинации.

Посекојдневните парчиња облека вклучуваат блејзери и тесни здолништа до колена во повеќе бои и дезени.

marciano-fw16_-adv-campaign-for-pr-use_b11

marciano-fw16_-adv-campaign-for-pr-use_b09

marciano-fw16_-adv-campaign-for-pr-use_b12

 

Есенската колекција GUESS BY MARCIANO е достапна во продажба во мултибренд продавницата „Фешн енд Френдс“ во Скопје сити мол.

x

Check Also

Овој петок концерт на Лозано во Скопје Сити Мол!

Skopje City Mall со задоволство го најави нивниот следен концерт, а тоа ...