H&M Conscious пристигна во продавниците (А ние сакаме сѐ)

Шведската модна марка H&M ја лансираше долгоочекуваната луксузна колекција Conscious Exclusive дизајнирана за есен 2018, од одржливи материјали.

По големата кампања, сега веќе можат да се купат модните парчиња во продавниците на H&M. Од кашмирски џемпери до палта од рециклирана волна и органски памучни блузи…, со женствени кроеви и модерни дизајни.

Цените се малку повисоки од модните парчиња вообичаени за колекциите на H&M, но вреди да се вложи нешто повеќе за поквалитетно парче. Стартуваат од 12 евра па до 300 евра за свечените фустани.

 

x

Check Also

Костими за капење од Calzedonia: Неонски нијанси, ефект на набори и копчиња како детали

Наборите, неонските нијанси, нов минимализам…тоа се трите главни модни адути во костимите ...