H&M им ефектни сукњи од вештачка кожа

Едно од најбараните (и најпосакувани) модни парчиња на сезоната е сукњата од вештачка кожа, а убави модели на такви сукњички во есенската колекција нуди H&M.

Црната боја доминира, што ги прави овие сукњичи лесни за комбинација, па може да се носат и за дневно и за вечерно излегување. Одлично „стојат“ и со ролка, предименизониран џемпер, секако – со кожена јакна, но пробајте ја комбинацијата и со плишано сако – исклучително ефектна е!

Од понудата на H&M, прва в очи ни „падна“ сукњичката со реси, но тука се и мини моделите со класичен крој или со трендовски едноредни копчиња на средината.

Еве ги нашите фаворити.

 

x

Check Also

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, ...