H&M лансираше нови модели на палта од рециклирани материјали

За претстојнава сезона, дизајнерите од H&M ни препорачуваат да носиме палта дизајнирани од рециклирани материјали. 
Акцентот е на рециклираниот полиестер и волна. Од палетата на бои доминираат нијансите на овесна каша, многу светло розова и светло кафена. 
Еве и како да ги комбинирате:
Ова палто од рециклирана волна совршено се „носи“ со кожени панталони и плетени џемпери. 

Пердувестите палта се повторно актуелни, а се носат со дебели плетени џемпери и хеланки. Палтата од вештачко крзно се оваа сезона предимензионирани, а се носат со здолништа или фустани. 

x

Check Also

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена ...