H&M спортска колекција: 8 спортски изгледи за тренинг

H&M продолжува да ја збогатува спортската колекција нудејќи нови парчиња погодни за тренинг.

Новата колекција насловена 2018 Conscious Sport collection е продолжение на ланската лансирана при крајот на годината, а спортските парчиња се дизајнирани од рециклиран полиестер.

За рекламната кампања позира моделот Џенеил Вилијамс претставувајќи ни хеланки, спортски градници, дуксери и маички за вежбање.

Во продолжение погледнете што ни нуди Х&М за активен спортски живот.

 

x

Check Also

Нега на божиќниот цвет Поинсетија, за совршено празнично украсување на домот

Божиќната ѕвезда – цветот Поинсетија дава посебна празнична убавина на домот. Самата ...