H&M Studio, поглед на пролетните модни парчиња

H&M  ја претстави очекуваната колекција H&M Studio за пролет/лето 2019. Во продажба ќе биде достапна од 11-ти март.

За официјалниот „lookbook“ , шведската модна куќа ја ангажираше Ана Еверес. Убавицата позира пред објективот на Лаклеб Бејли, во дневни и ноќни пролетни модни комбинации.

Акцентот е на „анимал“ принтот, лелеавите фустани и лесните мантили и парки.

Во продолжение, погледнете дел од колекцијата.

 

x

Check Also

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето ...