H&M Studio во есенската колекција го слави ретро стилот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведската модна марка H&M инспирацијата за есенската колекција ја наоѓа во минатото.

Премиум линијата за сезоната есен/зима 2018 е фокусирана на модата од 50-те години на која дизајнерите и даваат нови модерни детаљи.

Од модерни кардигани до кожени јакни, дизајните нудат бројни можности за комбинирање. Неутралните тонови доминираат во колекцијата, кои се комбинираат со контрастни нијанси, особено со  спектарот од црвената.

Погледнете дел од колекцијата во фотогалеријата.

x

Check Also

Трикчиња кои секогаш успеваат: Како да ги растегнете тесните чевли

Сигурно ви се случило, сте купиле чевли и потоа заклучувате дека всушност ...