Хаблот ја лансираше лимитираната едиција Биг Бенг Ферари (ФОТО)

Швајцарскиот производител на часовници Хаблот лансираше лимитирана едиција Биг Бенг Ферари. 

casovnik 3

Дизајнот е посветен на Ферари, часовниците се разчно изработени од врвни материјали, вклучувајќи го полираниот титаниум.

casovnik 4

Линијата вклучува само 50 примероци.

casovnik 2

Секој часовник има два ремена – црвен и црн, изработени од специфична кожа во комбинација со гума, а шавовите се црвени во знакот на Ферари.

Часовникот е отпорен на вода до 100 метри длабочина.

x

Check Also

Накит за на плажа 2015: Никогаш доволно од него!

Модните додатоци како чантата за плажа, шеширот и марамата не се единствени ...